Přejít k hlavnímu obsahu

Podzimní návštěva střechy Lucerny

Podzim je tady! A kdo by nemiloval podzimní Prahu a podzimní módu. Pokrývky hlavy letí a ten, kdo chce pořádně vyniknout by měl zabrousit na můj eshop a nebo mi napsat objednávku na mail - shari.objednavky@gmail.com . Je možné nechat si vytvořit originální kousek přímo na míru. Můžete zvolit střih kšiltovky, její barvu, typ výšivky a použité materiály. Všechno samozřejmě se mnou můžete probrat, ráda poradím. Jen raději musíte počítat s tím, že kšiltovka nebude hned, ale pokusím se co nejvíce lidem vyhovět v co nejlepším čase. Vánoce se blíží, tak mě neváhejte kontaktovat co nejdříve.

Podzimní outfit na střeše Lucerny

Fotky jsou pořízeny na střeše Lucerny, kam už se bohužel letos nepodíváte. Koho tento prostor zajímá, nechť čte dál. Otevře se vám výhled na Prahu, jaký jste ještě neviděli. Mě osobně překvapila členitost střechy, původně jsem čekala jen menší zelený plácek, ale prostor je to opravdu zajímavý. Sice se zelená od umělého trávníku, živý by prý střecha neudržela, ale najdete zde hodně květináčů s živými rostlinami. Mohli jste se zde potěšit s králíky a slepičkami. Nápad ukázat lidem, že i město může ožít přírodou a dají se v něm chovat hospodářská zvířata je sice fajn, ale zvířata byla zavřená v malinkých kotcích. Mě osobně tím pádem větší radost udělal domeček pro včely samotářky. Pokud vás tato problematika zajímá a nebo se dokonce domeček chystáte vyrobit, dozvíte se více zde - https://mojeprirodnizahrada.cz/clanky/vcely-samotarky-hyckejte-si-je-nejen-v-prirodni-zahrade-vyrobte-jim-domek

Téma zelených střech je aktuální a v některých zemích jsou dokonce zákony, že každá nová budova musí mít zelenou střechu nebo solární panely. Rostliny na střechách fungují jako tepelná izolace, dokážou pohlcovat zvuk, skvěle využívají dešťovou vodu. Samozřejmostí je přispívání k čistění vzduchu a pro vás mohou poskytnout prostor na relaxaci. Tak uvidíme, co na střeše vymyslí zase za rok.