Přejít k hlavnímu obsahu

sako zdobené květy z recyklovaných materiálů

A je to tady. Plocha na kšiltovkách a náhrdelnících mi byla malá a tak přichází jeansové sako dozdobené v mé dílně!!!

 

 

Pokud mě sledujete již nějakou dobu, určitě víte, že myšlenka recyklace starých materiálů mě zajímá a fascinuje dlouho. Ponořila jsem se do tohoto tématu ještě více. Přijde mi prostě úžasné ve všem okolo sebe hledat inspiraci a tak přetvořit třeba obyčejný obal, co by hned skončil v koši na módní doplněk, který zkrášlí svět.

K práci s koženkou mě přivedly moje milované kočičky. Jednoho dne se rozhodly zkusit, zda se jim o mou novou kabelku náhodou nebudou dobře brousit drápky. Myslím, že drápky moc nenabrousily a mě samozřejmě nepotěšily. Bylo mi líto kabelku, která byla ještě k tomu dárek, vyhodit. Však moc parády bych s ní už neudělala. :D Rozhodla jsem se ji rozebrat a zjistila, že nepoškrábané koženky zbývá dost. Tak jsem začala rýsovat, črtat, vystřihovat a vzniklo plno krásných květů. Vše jsem zkombinovala s korálky a flitry. Samotné našívání a upravování materiálů zabralo spoustu času, ale já prostě musím stále něco tvořit.

 

Recyklace by se měla stát součástí života každého člověka a i já samozřejmě v běžném provozu odpad třídím a snažím se nekupovat zbytečnosti a neplýtvat. Pokud by se má práce stala inspirací pro kohokoliv přemýšlet nad věcmi jinak, budu moc ráda.
Sako bude zatím umístěno jako první kus do mé půjčovny. Časem ho dám na eshop. V případě zájmu pište na shari.objednavky@gmail.com

Fotografie: Klára Váchalová

Make up / model: Sára Králová